כולם נגד אחד: קשת השתתף בוועדת הפנים שעסקה בהארכת הוועדה המיוחדת לתכנון ובניה

 כולם נגד אחד: קשת השתתף בוועדת הפנים שעסקה בהארכת הוועדה המיוחדת לתכנון ובניה

יצחק קשת ויוסי גולדמן בכנסת

ראש המועצה מר יצחק קשת, השתתף ביום חמישי האחרון בוועדת הפנים והגנת הסביבה בנוגע להארכת תוקפה של הוועדה המיוחדת לתכנון ובניה, יו"ר הוועדה שמרבה להתלונן על גזענות, הפלה באופן חמור בין קשת לבין שאר האנשים שדיברו בוועדה

מאת: נועם ברוכים

וועדת הפנים והגנת הסביבה, עסקה בתיקון חוק מס' 128, הוראת שעה, שעוסקת בתוקף הארכתה של הוועדה המיוחדת לתכנון ובניה חריש.

בעבר פרסם ראש המועצה, כי הוועדה המיוחדת לתכנון ובניה חשוב מאוד לצמיחתה של חריש, שכן יש לוועדה סמכות מחוזית ולא רק סמכות מקומית כמו בשאר המועצות המקומיות.

מנגד, הגיעו לוועדה, ראשי מועצות ויישובים הסמוכים לחריש, וטענו: שבגלל הוועדה חריש מתפתחת ויכולה לפתח לעצמה אזור תעשייה ובניינים, כשהם(היישובים הסמוכים), לא יכולים להתנגד לוועדה המחוזית, שכן הוועדה המקומית והמחוזית של חריש הוא אותו גוף מאשר, ותמיד חריש תהיה עם ידה על העליונה בכל הנוגע לתכנון ובניה.

ראש המועצה יצחק קשת, מנכ"ל המועצה שלומי צדדבוים וחבר המועצה יוסי גולדן(משמאל לימין)
ראש המועצה יצחק קשת, מנכ"ל המועצה שלומי צדדבוים וחבר המועצה יוסי גולדן(משמאל לימין)

אפליה חמורה נרשמה בוועדה, כשראש ערערה דיבר, יו"ר ח"כ וואליד תאהא לא הפריע לו כלל, ויותר מזה, כשראש מועצת חריש הגיב על דבריו: "הרבה זמן לא שמעתי כל כך הרבה שטויות", אז הגיב יו"ר הוועדה בחומרה: "אתה תשתוק ותתן לכולם לסיים" ועוד הוסיף: "אתה אל תתן הערות גם".

אך כשיצחק קשת ניסה לדבר, יו"ר הוועדה הפסיק אותו ונתן הערות כמעט בכל משפט שאמר קשת.

בין משפטיו הלא קטועים של קשת, אמר: "הוועדה המיוחדת לא פוגעת ביישובים הסמוכים, להפך, אזור התעשייה יעזור ליישובים הסמוכים", עוד הוסיף: "יש לנו רצון לעבוד עם כולם".

לשאלת יו"ר הוועדה, למה חריש צריכה את הוועדה המיוחדת ולא יכולה להסתדר עם וועדה מקומית? ענה קשת: "כיון שאנחנו עיר חדשה ועיר בהתפתחות, ואין במדינת ישראל אח ורע לעיר שנבנתה כל כך מהר, אנחנו עדיין צריכים את הסמכויות שיש לוועדה המיוחדת לתכנון ובניה".

קשת השווה בין מודיעין לבין חריש ואמר: "מה שמודיעין עשתה ב-20 שנה, אנחנו עשינו ב-10 שנים, ועדיין לא סיימנו".

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.