מחפש פתרונות: יצחק קשת נפגש עם הרב הראשי של משטרת ישראל

 מחפש פתרונות: יצחק קשת נפגש עם הרב הראשי של משטרת ישראל

ישיבה עם הרב הראשי של המשטרה(צילום: באדיבות המועצה)

אחרי שבועות מטורפים בשכונת בצוותא, ולאחר הרבה עימותים, ראש העיר מר יצחק קשת, מנסה למצוא פתרונות שיביאו לסוף העימותים בין חרדים לחילונים בשכונה, ביום חמישי האחרון, הוא נפגש עם הרב הראשי של המשטרה הרב רמי ברכיהו, ביחד ניסו לטכס עצה איך להפסיק את העימותים ואיך להשכין שלום בין הניצים

מאת: מערכת האתר

לאחר שהורה לפרק את האוהל של המנין הליטאי, ולאחר מכן, הוועדה לתכנון ובנייה אכפה את הצו המינהלי שהוצא לבית הכנסת של חסידות תולדות אהרון, ולאחר מהומות ועימותים שהתקיימו בשכונת בצוותא.

ראש המועצה מר יצחק קשת, מנסה בשבועות האחרונים למצוא פתרונות למצב.

ביום שלישי כיס ראש המועצה את רבני העיר הוותיקים כדי להסביר להם את המצב הקיים, ולראות איך אפשר להשקיט את המהומות ואת ההפגנות.

ביום רביעי, הוא נפגש עם הרב של המנין הליטאי, הרב רייסנר שליט"א.

ביום חמישי האחרון, ראש המועצה נפגש עם הרב הראשי של המשטרה, כדי לקבל ממנו עצות בנוגע למצב שקיים כרגע בשכונת בצוותא.

הודעת ראש המועצה לאחר הישיבה עם הרב הראשי של המשטרה:

"נפגשתי ביום חמישי עם הרב הראשי של משטרת ישראל נצ"מ הרב רמי ברכיהו, מפקד תחנת עירון סנ"צ דודי רוזנטל ושוטרי השיטור הקהילתי בחריש כדי לנסות לקדם הבנות שיביאו להפסקת העימותים בשכונת בצוותא.

הרב ברכיהו הוא דמות מוערכת בציבור החרדי, שביצע כבר כמה גישורים מוצלחים בנושאים רגישים ובמוקדי חיכוך בין גורמים חרדים למוסדות המדינה.

הסכמנו שלא יתקבלו הפרות סדר משום סוג ומאף קהילה! בד בבד הרשות עושה מאמצים לאפשר מקומות תפילה מוסדרים ומותאמים לציבור בשכונת בצוותא.

הפגישה הזאת, שמתפרסמת כעת לראשונה, היא רק חלק מפעולות רבות שאנחנו עושים בעיקר מאחורי הקלעים למציאת פתרונות מול הגורמים הרלוונטיים בשכונת בצוותא."

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.