שישו ושמחו בשמחת התורה: הכנסת ס"ת בבית הכנסת הליטאי בשכונת בצוותא

 שישו ושמחו בשמחת התורה: הכנסת ס"ת בבית הכנסת הליטאי בשכונת בצוותא

הבן של הנגיד בהכנסת ספר התורה(צילום: צחי יצחק)

מאות אנשים ליוו את הכנסת ספר התורה לבית הכנסת הליטאי - "אהבת התורה", במעמד השתתפו רבנים ואנשי ציבור, כמו כן במעמד השתתפו הנגיד שתרם את ספר התורה ובנו שהגיע לגיל מצוות בשעה טובה, גדול היה המעמד לכבודה של תורה

מאת: חזקי רוט

אם הייתם שואלים את תושביה החרדים של חריש רק לפני שנה, האם הם מאמינים שבחריש יצעדו ברחובה של עיר מאות ואלפי בני תורה החרדים לדבר ד', לא היו מאמינים, ואפילו מגחכים.

בעש"ק בראשית זכתה הקהילה החרדית "בצוותא", אחת מהקהילות הגדולות בחריש, בנשיאות המרא דאתרא הגרש"ד רייסנר שליט"א, להכניס ספר תורה לנדבת הנגיד אלכסנדר פנסון.

אלפי בני קהילות הקודש בחריש, בראשם המרא דאתרא שליט"א, צעדו ברחובות חריש במשך יותר משלוש שעות תוך כדי ריקודים ומחולות לכבודה של תורה. וכל זה תוך השתאות מכמות בני התורה, אשר לראשונה התאספו יחד.

הרב רייסנר שליט"א (צילום צחי יצחק)
הרב רייסנר שליט"א (צילום צחי יצחק)

בסיום התהלוכה התכנסו בני הקהילות במתנ"ס העירוני לריקודים של מצווה.

מיד לאחמ"כ נערכה סעודת מצווה בהשתתפות רבנים, ראשי ישיבות וכוללים, ובראשם הרב רייסנר שליט"א ומרן הגר"ש שטיינמן שליט"א.

במשא המרכזי עמד הגר"ש שטיינמן שליט"א על טיבה של הקהילה ועל הדאגה ומסירות הנפש של הרב רייסנר ועל כך שזכינו לאחר תהפוכות רבות לבסס עיר חרדית חדשה בישראל.הרב רייסנר שליט"א במשאו שיבח את בני הקהילה אשר כולם תלמידי חכמים בלע"ה אשר בשבילם נברא העולם, בשביל התורה שנקראת ראשית.

ראש המועצה מר יצחק קשת עם הנגיד שתרם את ספר התורה(צילום: צחי יצחק)
ראש המועצה מר יצחק קשת עם הנגיד שתרם את ספר התורה(צילום: צחי יצחק)

לאחר מכן, המנחה, הרב נתנאל וילינגר, כיבד את ראש כולל עטרת שלמה בחריש, הרב הגאון יהודה ברונר שליט"א, לדבר כמה מילים לכבוד המעמד

נעל את המעמד העסקן החרדי הרב קיהן שליט"א שבישר לבני הקהילה שוועד הדיור החרדי, שבראשותו הוא עומד ואשר שיווק בהצלחה רבה מאות דירות לציבור בני התורה בחריש, חתם עם כמה חברות בנייה על הקצאת פרוייקטים ענקיים חדשים לציבור בני התורה בחריש.

הכתבה באדיבות: איגוד הרוכשים חריש

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.