תושבים חילונים הפריעו בליל שבת לחסידי "תולדות אהרון"

 תושבים חילונים הפריעו בליל שבת  לחסידי "תולדות אהרון"

אחדות 6 שכונת בצוותא

בשנתיים האחרונות, מאז הגיעו חסידי "תולדות אהרון" לגור בעיר חריש, הם סבלו מהצקות חוזרות ונשנות מצד תושבים חילונים קיצוניים, שפשוט ניסו לגרום להם לברוח מחריש, חלק מפעולות האיבה של הקיצוניים היו: הפגנות, מוזיקה חילונית בקולי קולות, התעמלות נשים ברחוב שליד בית הכנסת של החסידות, שיסוע כלבים בחסידים ועוד פעולות שמזכירות תקופות אפילות יותר בעם ישראל.

לפני שבועיים, נכנסו חלק מחסידי "תולדות אהרון" למשכנם החדש  בשכונת "בצוותא".

החסידות הקימה בית כנסת בתוך דירת מגורים, בבניין גרים גם תושבים חילונים שהתנגדו למהלך ופנו לוועדה המיוחדת לתכנון ובנייה בחריש, והוועדה הוציאה צו מינהלי לסגירת המקום, שכן המקום מיועד לדירת מגורים ולא לבית כנסת.

בליל שבת האחרון, חסידים שהלכו להתפלל בבית כנסת, נתקלו בקהל חילוני שצעק וצרח לעברם קריאות גנאי.

מי שהרחיק את הקהל החילוני מהמקום הוא דווקא אדם חילוני אחר שגר בבניין ונמצא בוועד של הבנין.

דירת גן בית כנסת תולדות אהרון

בצד החילוני אומרים, שהם לא באו בגלל בית הכנסת שפועל בתוך הבניין, אלא בגלל צופר השבת שהושמע שם בכניסת שבת, ואם הצופר יופעל גם בשבת הבאה, אז הם "איימו" שיבואו עם רמקולים וישמיעו שירים בקול רם בסמוך לבניין.

בצד של תולדות מבהירים: "אנחנו נמשיך להשמיע את צופר השבת, יש הרבה ערים משותפות, שיש שם צופר שבת שפועל בכל שבת, 2 דקות בכניסת השבת, אף אחד שם לא מתלונן על הצופר, רק פה בחריש, קומץ קטן של תושבים טוען שזה מפריע להם, איפה העיקרון שהם תמיד טורחים להזכיר "חיה ותן לחיות", למה הם לא חיים לפיו ועוזבים אותנו לנפשנו?" ממשיכים מהחסידות ואומרים: "כתגובה ל"הפגנה" של החילונים קראנו קריאות "שעאבס", והתאספנו מתחת לבניין והתחלנו לשיר "בר יוחאי" ומספר שירי קודש כדי לטהר את האווירה.

בקשר לזה שהוציאו להם צו מנהלי לסגירה מיידית של בית הכנסת, מוסרים לנו מחסידות "תולדות אהרון": "אנחנו פנינו לוועדה לתכנון ובנייה, כדי לקבל היתר להפעיל בית כנסת בתוך הדירה"

כרגע נראה שהחסידים ימשיכו להתפלל בדירה עד לקבלת ההיתר.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.