בשעה טובה: שתי קהילות בשכונת המעו"ף נכנסו למבנה שישמש אותם כבית כנסת

 בשעה טובה: שתי קהילות בשכונת המעו"ף נכנסו למבנה שישמש אותם כבית כנסת

מאת: נועם ברוכים

אחרי שלמעלה משנה שלמה, הקהילות בשכונת המעו"ף התפללו באוויר הפתוח(לוית חן ולב המעוף) או בתוך אוהל(אור ישראל), בשעה טובה הגיעה הבשורה הטובה, שלושת הקהילות יכולים להיכנס ולהתפלל במבנה הקהילתי, כרגע מי שחתמו על החוזה הן קהילת לב המעוף וקהילת לוית חן, קהילת אור ישראל מסרבת לחתום על החוזה.

ערב חיזוק במבנה הקהילתי החדש
ערב חיזוק במבנה הקהילתי החדש

בשבוע שעבר, המועצה כינסה את הגבאים לחתימה על חוזה זמני שיאפשר לקהילות להיכנס ולהתפלל בתוך המבנה הקהילתי, להלן כמה סעיפים מהחוזה שהמועצה החתימה את הקהילות:

א) המועצה רשאית להפסיק את החוזה בהודעה מראש של 7 ימים

ב) קהילה שיש לה אוהל(הכוונה לקהילת אור ישראל), מתחייבת לפרק את האוהל מיידית(הקהילה עדיין לא חתמה על החוזה, לכן היא לא מפרקת את האוהל עד להודעה בנושא מטעמה)

ג) כרגע המבנה מחולק ל-2, לכן, הקהילות ישתמשו במבנה ברוטציה, 2 שבתות בפנים ושבת אחת בחוץ(או עם קהילה אחרת)

ד)פתיחת המבנה הקהילתי בימות החול, תיעשה רק בשעות שהוגדרו לכך, כגון 6:00, 7:00 או 8:00 בבוקר כדי להתפלל שחרית, ב13:15 ו-20 דקות לפני השקיעה, כדי להתפלל מנחה, ובצאת הכוכבים ובשעה 22:00 כדי להתפלל ערבית, מלבד השעות האלה, הקהילות לא יוכלו להשתמש במתחם ביום חול.

ה) המועצה מתחייבת לחלק את המתחם ל-3, כדי שלכל אחת מהקהילות יהיה מקום משלה.

המבנה הקהילתי בשכונת המעוף שמשמש כבית כנסת
המבנה הקהילתי בשכונת המעוף שמשמש כבית כנסת

בקהילות הקדושות, קיבלו את ההודעה ברגשות מעורבים, שכן סוף סוף, הן לא יצטרכו להתפלל בשמש היוקדת, אלא במקום מקורה עם מזגנים ושירותים.

עם זאת, משיחתנו עם מספר גבאים מהקהילות, נראה שהם לא מרוצים לגמרי מהפתרון, שכן תמיד קהילה אחת תצטרך להתפלל בחוץ, וכל פעם יצטרכו להזיז כסאות, ארון קודש וספרים, דבר שיקשה על פעילות רציפה במבנה.

המצב בו הקהילות צריכות לעשות רוטציה ביניהן, צפוי להיפסק בחודשים הקרובים, שכן המועצה התחייבה לחלק את המתחם ל-3 חלקים.

נבהיר שוב: כרגע קהילת "אור ישראל" לא חתמה על החוזה, כך שהם לא התחייבו לפרק את האוהל מתוקף החוזה, וגם עדיין לא נכנסו לרוטציה.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.