הוא הודה הוא זיווה הוא הדרה

 הוא הודה הוא זיווה הוא הדרה

ביקור רב רושם של מרן הרב שלמה ידידיה זעפרני שליט"א בחריש בשב"ק בהר בחוקותי

 

קבלת פנים בערש"ק

עם התרחבות והתבססות קהילות הקודש בצפון הארץ שע"י איגוד עמלי התורה, העיר חריש רשמה התפתחות
מרשימה, עם בואו של מורינו הגאון הגדול רבי שלמה ידידיה זעפראני שליט"א רו"כ ואב"ד כתר תורה ונשיא איגוד עמלי התורה בארה"ק, לשבות בעיר בשב"ק "בהר בחוקותי", יחד עם מורינו הרב שליט"א הגיעו הגאון הגדול רבי רחמים זיאת קצין שליט"א המנהל הרוחני של מוסדות האיגוד והרב שלמה טוויל יו"ר איגוד עמלי התורה.
מורינו הרב שליט"א שבא לשבות בעיר על מנת לחזות מקרוב את התפתחות קהילות האברכים, ולחזק ולבסס את מוסדות החינוך לבנים ובנות שנפתחים לקראת שנה"ל הבעל"ט ע"י איגוד עמלי התורה, כיתת את רגליו במהלך השבת "להגדיל תורה" ב- 5 בתי מדרשות שונים.
בערש"ק נשא דברים בביהמ"ד "חסדי אבות" בראשות הרה"ג רבי אוריאור בראל שליט"א, במהלך הדברים חיזק
מורינו הרב שליט"א את רב ביהמ"ד על עמידתו האיתנה למען קדושת השבת, בהתנגדותו הנחרצת ובמאבקו העיקש כנגד האישור שנתנה העיריה לפתיחת חנויות בשב"ק ח"ו,

 

הרב אוריאור בראל שליט"א מקבל את הרב בכניסה לביהכ"ס "חסדי אבות"

לאחר סעודת השבת נערך "עונג שבת" ברוב פאר והדר, לכבודה של שב"ק בבית הכנסת הספרדי מרכזי.
ביום שב"ק לאחר תפילת שחרית מרוממת בביהמ"ד "לווית חן" נערך קידושא רבה, במהלכו נשא מורינו הרב שליט"א דברים בחובת ההתעורות לתשובה והתחזקות באמונה בעקבות האסון הנורא שפקד את עם ישראל, עם הסתלקות מ"ה קדושים בהילולא דרשב"י באתרא קדישא מירון.

לאחמ"כ מסר מורינו הרב שליט"א שיעור בהלכה בבית המדרש "איגוד בני תורה", במחלוקת האחרונים האם ציווי שמיטה הוא על הקרקע או על האדם, והנפק"מ למעשה, באדם שהשכיר מחבירו דירה עם גינה, אדם שגר בבניין משותף שבו מעבדים את הגינה בשמיטה.
בצוהרי יום השבת מסר הגאון הגדול רבי רחמים זיאת קצין שליט"א שיעור בחינוך צעירי הצאן, לנשות האברכים.
כמו"כ נפגש מורינו הרב עם מר שלמה פרץ הי"ו נציג ש"ס בעירייה, ונדבר עימו על הזכות והחובה שלו כאיש
ציבור, להיות לעזר לתלמוד תורה מפואר כזה.
מורינו הרב שליט"א הביע את התפעלותו מהתפתחות הקהילות, ושיבח את ידי העוסקים במלאכה שטרחו ועמלו
בארגון השבת, ובמיוחד את האברך החשוב הרב שלמה יפרח שליט"א, שיזם את הקמת איגוד עמלי התורה בחריש, ומשקיע רבות למען הגדלת התורה בעיר , וכ"כ את נשיא מוסדות "חזון שמעון" הרב דוד פרטוש שליט"א שנטל על עצמו את העול להקמת הגנים והת"ת.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.