הודעת העירייה: התמונה אופטימית

תמונת מצב יומית אופטימית: חזרנו לכתום. הירתמות התושבים להקפדה על ההנחיות יחד עם צעדי החירום שהעירייה נוקטת בהם עשו את שלהם, ומגמת הירידה בתחלואה בחריש נמשכת. על פי הנתונים הבוקר בחריש ישנם 182 חולים פעילים כשרק שלושה מהם נוספו ביממה הקודמת. אחוז הבדיקות החיוביות עומד על 2.03%. ציון הרמזור היומי הוא 7.26.

סוגיית סגירת מוסדות החינוך: לאור פניות רבות של תושבים אנחנו מדגישים שתקנות הממשלה הנוכחיות הן חד משמעיות, ולא מאפשרות לנו לפתוח את הלימודים ביום ראשון. לצערנו, התקנות לא מותירות שום מקום לשיקול דעת של הרשות.

אכן, שיטת הרמזור הארצית מובילה לאבסורד גמור. במשך כל ימות השבוע החולף חריש היתה אדומה אך יכולנו לפתוח את מוסדות החינוך, בגלל שבנקודת הזמן שבה נקבע ציון הרמזור בשבוע שעבר נתוני התחלואה בחריש היו נמוכים יותר. עכשיו, כשאנחנו כתומים, ציון הרמזור שלנו אוסר עלינו לפתוח את הלימודים בשבוע הבא בגלל שבנקודת הזמן שבה הוא נקבע היינו אדומים. ראש העיר יצחק קשת פועל כעת מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות ובמשרד החינוך בדרישה לאפשר לחריש לפתוח את הלימודים בשבוע הבא. "החלטת הממשלה יוצרת מצב לא הגיוני שבו תלמידים בערים כתומות בכל הארץ יילכו ללימודים בשבוע הבא ותלמידי חריש יישארו בבית. אנחנו נלחמים בהחלטה הזו בכל הכוח", אומר ראש העיר. נדגיש עוד כי המידע שפורסם בתקשורת הארצית על כך שיישוב אדום, שבו צבע הרמזור היומי יהיה כתום למשך שני ימים רצופים יוכל לפתוח את הלימודים, אינו נכון. העניין נבדק מול הגורמים הבכירים ביותר ונמצא שגוי.

לנוכח הירידה במצב התחלואה ייפתחו היום בחזרה בתי הכנסת בחריש אחרי שהיו סגורים במשך יותר משבוע.

פעילות האכיפה המוגברת של הנחיות הקורונה על ידי פקחי העירייה תימשך. מאז השבוע שעבר רשמו פקחי העירייה יותר מ-90 דוחות. השבוע נכנסו לפעילות שתי ניידות משטרה בחריש שעוסקות אך ורק באכיפת הנחיות הקורונה.

מתחם חיסונים לכל מבוטחי קופות החולים פעל אתמול בחריש במסגרת שיתוף פעולה בין העירייה ופיקוד העורף. פרטים על מתחם חיסונים נוסף בשבוע הבא נפרסם בקרוב.

השבוע קיימנו שני ימי בדיקות קורונה בשיתוף פיקוד העורף. בשבוע הבא נקיים יום בדיקות נוסף. פרטים בקרוב.

אנא המשיכו להקפיד על ההנחיות!

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.