מוסיפים טהרה בחריש: יציקה ותוספת הידורים במקוואות חב"ד

 מוסיפים טהרה בחריש: יציקה ותוספת הידורים במקוואות חב"ד

בימים אלו הסתיימה יציקת השלד למקווה הגברים ההולך ונבנה בצמוד לבית הכנסת חב"ד בחריש – למען הקהילה ההולכת ומתפתחת • על הפרק עומדת האפשרות לבניית מקווה רחב ידיים בשטח נוסף הסמוך לבית הכנסת • הרב לוי יצחק אפשטיין מציין כי לבניית המקווה תהיה השפעה רבה על האווירה החסידית בקהילה: "עד היום נאלצו המתפללים לכתת את רגליהם ביום השבת למרחקים כדי לטבול במקווה. המקווה החדש נבנה בצמוד ממש למבנה בית הכנסת, דבר שיקל מאוד על הציבור"

בימים אלו הסתיימה יציקת השלד למקווה הגברים ההולך ונבנה בצמוד לבית הכנסת חב"ד בחריש – למען הקהילה ההולכת ומתפתחת.

במהלך בניית המקווה התעוררו מספר קשיים, בין השאר בשל המיקום המורכב. אך בשעה טובה הסתיימו עבודות היציקה והשלד עומד על תילו. בשלב זה מדובר במקווה יחסית קטן, שיתן מענה לביקוש הקיים כיום. על הפרק עומדת האפשרות לבניית מקווה רחב ידיים בשטח נוסף הסמוך לבית הכנסת.

הרב לוי יצחק אפשטיין מציין כי לבניית המקווה תהיה השפעה רבה על האווירה החסידית בקהילה: "עד היום נאלצו המתפללים לכתת את רגליהם ביום השבת למרחקים כדי לטבול במקווה. הדבר הקשה מאוד, וגרם בין השאר לרבים לאחר ללימוד חסידות לפני התפילה. המקווה החדש נבנה בצמוד ממש למבנה בית הכנסת, דבר שיקל מאוד על הציבור".

במקביל, הוזמן הרב חיים אליהו גלוכובסקי, העומד בראשות מקוואות חב"ד לביקור במקווה הנשים החב"די. הרב גלוכובסקי, שליווה את תהליך בניית המקווה לפני כשלוש שנים, ערך סייר מדוקדק בו התפעל מההידורים הרבים והצביע על הידורים נוספים שמן הראוי ליישם.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר.